Wikipedia - Everton FC

Everton FC (celým názvem: Everton Football Club) je anglický fotbalový klub, který sídlí ve městě Liverpool v metropolitním hrabství Merseyside. Založen byl v roce 1878. Everton je jeden z nejúspěšnějších anglických fotbalových klubů; odehrál nejvíce sezón v nejvyšší soutěži a získal 9 mistrovských titulů.

Domácí stadion, Goodison Park, má kapacitu 40 569 míst. Fanoušci Evertonu se nazývají „Evertonians“. Everton je také známý pod přezdívkou „The Toffees“, a nedávno si klub osvojil motto „The People's Club“, po příchodu manažera Davida Moyese. Everton má tradiční rivalitu (Merseyside derby) s klubem Liverpool FC, jehož stadion Anfield se nachází ani ne kilometr daleko.

Everton Football Club je anglický fotbalový klub sídlící ve Waltonu v Liverpoolu. Klub byl založen v roce 1878 skupinou hráčů kriketu ze St Domingo's Church, která v zimních měsících hledala způsob, jak zůstat fit. Domácí zápasy hraje na Goodison Parku, který má kapacitu přes 40 000 míst.

Everton je jedním z nejstarších a nejúspěšnějších klubů v anglickém fotbale, získal devět titulů v Lize, pětkrát FA Cup a devětkrát Community Shield. Klub se také dostal do finále Ligy mistrů UEFA v roce 1960 a do finále Poháru vítězů pohárů v roce 1985.

Everton je rivalem městského rivala Liverpoolu FC a obě strany se utkávají v Merseyside Derby. Everton má také rivalitu s Manchesterem United a Wiganem Athletic.

Mezi slavné bývalé hráče Evertonu patří Dixie Dean, Alan Ball, Bob Latchford, Andy Gray, Wayne Rooney a Romelu Lukaku. Současným manažerem klubu je Carlo Ancelotti.