Itálie - Serie A 05/09 18:45 35 AC Milán v Řím W 2-1
Itálie - Serie A 05/03 18:45 34 Neapol v AC Milán L 3-0
Itálie - Serie A 04/29 18:45 33 AC Milán v Janov L 1-3
Itálie - Serie A 04/25 16:00 32 Udinese v AC Milán L 2-1
Itálie - Serie A 04/19 18:45 31 Inter Milán v AC Milán D 0-0
Itálie - Serie A 04/12 18:45 30 AC Milán v Sampdoria D 1-1
Itálie - Serie A 04/04 13:00 29 Palermo v AC Milán W 1-2
Svět - Přátelská utkání klubů 03/25 18:00 - AC Reggiana v AC Milán W 0-3
Itálie - Serie A 03/21 19:45 28 AC Milán v Cagliari W 3-1
Itálie - Serie A 03/16 18:00 27 Fiorentina v AC Milán L 2-1

Wikipedia - AC Milán

AC Milán, zkráceně jen Milán je italský fotbalový klub hrající v sezóně 2023/2024 v 1. italské fotbalové lize sídlící ve městě Milán v regionu Lombardie.

Klub hraje již 113. sezonu v nejvyšší lize a nepřetržitě od sezony 1983/84. Ve druhé lize hráli jen ve dvou sezonách. Klub má na kontě již 19 prvenství v lize což jej řadí na druhé místo společně s rivalem z Interu co se týče počtu prvenství v lize.

Na mezinárodní úrovni je nejúspěšnějším klubem z Itálie. Dokázalo získat sedm trofejí v lize mistrů z jedenácti účastí ve finále, pět trofejí v evropském superpoháru což je společně ze Španělským klubem FC Barcelona rekord. Získal také tři trofeje interkontinentálního poháru. Celkem dosáhl 48 trofejí (30 národních a 18 mezinárodních) což jej řadí na druhé místo v Itálii za klubem Juventus FC (67 trofejí). Byl také prvním klubem kdo vyhrál titul bez porážky (1991/92).

AC Milán je italský profesionální fotbalový klub z města Milán, který byl založen v roce 1899. Je jedním z nejúspěšnějších klubů v historii italského i světového fotbalu. AC Milán vyhrál 19 ligových titulů Serie A, což je druhý nejvyšší počet v Itálii, a 7 evropských pohárů, což je třetí nejvyšší počet v Evropě. Klub také vyhrál 5 Supercoppa Italiana, 5 Coppa Italia a 1 Interkontinentální pohár.

AC Milán je známý svým útočným a atraktivním stylem hry a vychoval řadu slavných hráčů, jako jsou Paolo Maldini, Franco Baresi, Marco van Basten, Ruud Gullit, Ronaldinho a Kaká. Klub hraje své domácí zápasy na stadionu San Siro, který sdílí s městským rivalem Interem.

V současnosti je AC Milán jedním z nejlepších týmů v Itálii a pravidelně se účastní Ligy mistrů UEFA.