Itálie - Serie A 05/05 16:00 35 AC Milán v Janov - View
Itálie - Serie A 05/11 18:45 36 AC Milán v Cagliari - View
Itálie - Serie A 05/18 16:30 37 Turín v AC Milán - View
Itálie - Serie A 05/25 16:30 38 AC Milán v Salernitana - View
Svět - Přátelská utkání klubů 07/27 22:00 - Man City v AC Milán - View

Wikipedia - AC Milán

AC Milán, zkráceně jen Milán je italský fotbalový klub hrající v sezóně 2023/2024 v 1. italské fotbalové lize sídlící ve městě Milán v regionu Lombardie.

Klub hraje již 113. sezonu v nejvyšší lize a nepřetržitě od sezony 1983/84. Ve druhé lize hráli jen ve dvou sezonách. Klub má na kontě již 19 prvenství v lize což jej řadí na druhé místo společně s rivalem z Interu co se týče počtu prvenství v lize.

Na mezinárodní úrovni je nejúspěšnějším klubem z Itálie. Dokázalo získat sedm trofejí v lize mistrů z jedenácti účastí ve finále, pět trofejí v evropském superpoháru což je společně ze Španělským klubem FC Barcelona rekord. Získal také tři trofeje interkontinentálního poháru. Celkem dosáhl 48 trofejí (30 národních a 18 mezinárodních) což jej řadí na druhé místo v Itálii za klubem Juventus FC (67 trofejí). Byl také prvním klubem kdo vyhrál titul bez porážky (1991/92).

AC Milán je italský profesionální fotbalový klub z města Milán, který byl založen v roce 1899. Je jedním z nejúspěšnějších klubů v historii italského i světového fotbalu. AC Milán vyhrál 19 ligových titulů Serie A, což je druhý nejvyšší počet v Itálii, a 7 evropských pohárů, což je třetí nejvyšší počet v Evropě. Klub také vyhrál 5 Supercoppa Italiana, 5 Coppa Italia a 1 Interkontinentální pohár.

AC Milán je známý svým útočným a atraktivním stylem hry a vychoval řadu slavných hráčů, jako jsou Paolo Maldini, Franco Baresi, Marco van Basten, Ruud Gullit, Ronaldinho a Kaká. Klub hraje své domácí zápasy na stadionu San Siro, který sdílí s městským rivalem Interem.

V současnosti je AC Milán jedním z nejlepších týmů v Itálii a pravidelně se účastní Ligy mistrů UEFA.