ITF Pakistan F2

**ITF Pakistan F2**

**ITF Pakistan F2** je mezinárodní tenisový turnaj mužů kategorie Futures, pořádaný Mezinárodní tenisovou federací (ITF) a Pákistánským tenisovým svazem (PFT). Turnaj se koná v Islámábádu v Pákistánu na antukových dvorcích.

První ročník turnaje se konal v roce 2022. Účastní se ho 32 hráčů ve dvouhře a 16 párů ve čtyřhře. Celkové prize money činí 15 000 USD.

Turnaj poskytuje hráčům příležitost získat cenné žebříčkové body ITF a zlepšit tak své postavení na světovém žebříčku. Je také důležitou součástí pákistánského tenisového kalendáře, protože dává místním hráčům možnost soutěžit s mezinárodními soupeři.

Vítěz dvouhry v roce 2022 byl Číňan Wu Tung-lín, který ve finále porazil Inda Sasikumar Mukunda. Vítězi čtyřhry se stal pár Španělů Jorge López Montagud a Oriol Roca Batalla, kteří ve finále porazili pár Indů Anirudha Chandrasekara a N. Sriram Balajiho.

Turnaj **ITF Pakistan F2** se těší mezi hráči i fanoušky stále větší popularitě a je důležitou součástí tenisového vývoje v Pákistánu.