09/03 10:00 6 [13] Dnipro-1 v LNZ Cherkasy [15] 0-0
09/02 14:00 6 [10] Vorskla Poltava v PFC Oleksandria [7] 1-0
09/02 13:00 6 FC Zorya Lugansk v Dynamo Kyjev Postponed
09/02 12:00 6 [3] Polissya Zhytomyr v Obolon Kyjev [12] 2-0
09/02 10:00 6 [16] FK Minai v Šachtar Doněck [1] 1-4
09/01 14:00 6 [16] FC Veres Rivne v Černomorec Oděsa [4] 3-1
08/28 16:00 5 [12] Obolon Kyjev v FC Kryvbas Kriviy Rih [7] 0-0
08/27 16:00 5 FC Ruch Lvov v Dnipro-1 Postponed
08/27 14:00 5 [14] Vorskla Poltava v Černomorec Oděsa [3] 2-1
08/27 12:00 5 [4] Kolos Kovalivka v Šachtar Doněck [5] 0-2
08/27 10:00 5 [16] FK Minai v Zarja Luhansk [11] 1-1

Wikipedia - Premjer-liha

Premjer-liha (ukrajinsky: Прем'єр-ліга; v minulosti pod názvem Vyšča liha, ukrajinsky Ви́ща лі́га) je nejvyšší ukrajinská fotbalová soutěž. Jejím vrchním pořadatelem je Ukrajinský fotbalový svaz (Федерація Футболу України). Založena byla v roce 1991 - po rozpadu Sovětského svazu a jeho tehdejší nejvyšší soutěže Vysšaja liga. Nižší soutěží pro Premjer-lihu je Perša liha.

Soutěž se skládá ze 16 družstev, přičemž o nasazování do Evropských pohárů rozhoduje pozice v žebříčku koeficientů UEFA . Z právě probíhající sezony 2011/12 se mistr kvalifikuje přímo do hlavní fáze Ligy mistrů, vicemistr pak hraje její předkolo. Do se kvalifikují 3 týmy z dalšího ligového pořadí (3.-5.), které doplní vítěz ukrajinského poháru . Z opačného pólu tabulky sestupují poslední dva týmy ročníku a jsou nahrazeny vítězem a druhým týmem z Perša lihy. Vítěz soutěže je před začátkem následující sezony vyzván vítězem Ukrajinského poháru v boji o Ukrajinský Superpohár.

Hraje se systémem podzim-jaro, podobně jako ve většině evropských zemí. Od prosince do února je zimní přestávka. Nejúspěšnější mužstvem dosavadní historie je Dynamo Kyjev, které vyhrálo ligu šestnáctkrát.

Ukrajina - Vyscha Liga je nejvyšší ukrajinská fotbalová soutěž. Založena byla v roce 1991 po rozpadu SSSR. Vyscha Liha se hraje systémem podzim-jaro s účastí 16 týmů. Vítěz soutěže postupuje do 1. předkola Ligy mistrů UEFA, druhý a třetí tým do 2. předkola Evropské konferenční ligy UEFA. Nejvíce titulů (13) získal Dynamo Kyjev.