04/15 12:30 24 [9] LNZ Cherkasy vs FC Veres Rivne [13] 1-0
04/14 15:00 24 [6] Polissya Zhytomyr vs Kolos Kovalivka [10] 1-0
04/14 12:30 24 [12] Zarja Luhansk vs Černomorec Oděsa [8] 1-0
04/14 10:00 24 [7] Vorskla Poltava vs Šachtar Doněck [1] 0-1
04/13 15:00 24 [5] FC Ruch Lvov vs FC Kryvbas Kriviy Rih [2] 1-1
04/13 12:30 24 [11] PFC Oleksandria vs Dynamo Kyjev [3] 0-1
04/13 10:00 24 [14] Obolon Kyjev vs FK Minai [16] 1-1
04/10 14:00 10 FC Zorya Lugansk vs Šachtar Doněck PPT.
04/09 10:00 23 [4] Dnipro-1 vs Zarja Luhansk [12] 2-2
04/08 15:00 23 [2] FC Kryvbas Kriviy Rih vs Vorskla Poltava [7] 1-1
04/08 12:30 23 [3] Dynamo Kyjev vs LNZ Cherkasy [10] 1-1

Wikipedia - Premjer-liha

Premjer-liha (ukrajinsky: Прем'єр-ліга; v minulosti pod názvem Vyšča liha, ukrajinsky Ви́ща лі́га) je nejvyšší ukrajinská fotbalová soutěž. Jejím vrchním pořadatelem je Ukrajinský fotbalový svaz (Федерація Футболу України). Založena byla v roce 1991 - po rozpadu Sovětského svazu a jeho tehdejší nejvyšší soutěže Vysšaja liga. Nižší soutěží pro Premjer-lihu je Perša liha.

Soutěž se skládá ze 16 družstev, přičemž o nasazování do Evropských pohárů rozhoduje pozice v žebříčku koeficientů UEFA . Z právě probíhající sezony 2011/12 se mistr kvalifikuje přímo do hlavní fáze Ligy mistrů, vicemistr pak hraje její předkolo. Do se kvalifikují 3 týmy z dalšího ligového pořadí (3.-5.), které doplní vítěz ukrajinského poháru . Z opačného pólu tabulky sestupují poslední dva týmy ročníku a jsou nahrazeny vítězem a druhým týmem z Perša lihy. Vítěz soutěže je před začátkem následující sezony vyzván vítězem Ukrajinského poháru v boji o Ukrajinský Superpohár.

Hraje se systémem podzim-jaro, podobně jako ve většině evropských zemí. Od prosince do února je zimní přestávka. Nejúspěšnější mužstvem dosavadní historie je Dynamo Kyjev, které vyhrálo ligu šestnáctkrát.

Ukrajina - Vyscha Liga je nejvyšší ukrajinská fotbalová soutěž. Založena byla v roce 1991 po rozpadu SSSR. Vyscha Liha se hraje systémem podzim-jaro s účastí 16 týmů. Vítěz soutěže postupuje do 1. předkola Ligy mistrů UEFA, druhý a třetí tým do 2. předkola Evropské konferenční ligy UEFA. Nejvíce titulů (13) získal Dynamo Kyjev.