09/13 16:45 2 [1] Sporting v Tottenham [2] 2-0
09/13 16:45 2 [4] Viktoria Plzeň v Inter Milán [3] 0-2
09/07 19:00 1 [2] Tottenham v Marseille [2] 2-0
09/07 19:00 1 Inter Milán v Bayern Mnichov 0-2
09/07 19:00 1 Barcelona v Viktoria Plzeň 5-1
09/07 19:00 1 Atlético Madrid v FC Porto 2-1
09/07 19:00 1 Club Brugge v Bayer Leverkusen 1-0
09/07 19:00 1 [4] Neapol v Liverpool [3] 4-1
09/07 16:45 1 Eintracht Frankfurt v Sporting 0-3
09/07 16:45 1 [1] Ajax v Rangers [2] 4-0
09/06 19:00 1 Benfica v Maccabi Haifa 2-0

Wikipedia - Liga mistrů UEFA

Liga mistrů UEFA (anglicky UEFA Champions League) je fotbalová soutěž pořádaná Evropskou fotbalovou asociací (UEFA) pro nejlepší kluby evropských lig. Spolu s jihoamerickým Pohárem osvoboditelů je pohár z této soutěže nejslavnější klubovou trofejí na světě. Ligu mistrů nelze zaměňovat s Evropskou ligou, dříve Pohárem UEFA, druhou nejlepší evropskou klubovou soutěží. Vítěz LM postupuje na Mistrovství světa ve fotbale klubů a na začátku následující sezony hraje proti vítězi Evropské ligy utkání o evropský Superpohár.

Současným držitelem trofeje je anglický klub Manchester City FC, který ve finále 10. června 2023 porazil FC Inter Milán 1:0.

**Liga mistrů UEFA**

Liga mistrů UEFA je nejprestižnější klubová fotbalová soutěž v Evropě. Založena byla v roce 1955 jako Pohár mistrů evropských zemí a od roku 1992 nese současný název.

Do soutěže se kvalifikují nejlepší kluby z národních ligových soutěží v Evropě. Účastníci jsou rozděleni do osmi skupin po čtyřech týmech, kde hrají každý s každým doma a venku. Vítězové a druzí ze skupin postupují do vyřazovací fáze, která se hraje na dvouzápasové bázi.

Finále Ligy mistrů je jednou z nej sledovanějších sportovních událostí na světě. Koná se na neutrálním stadionu a představuje vrchol evropské klubové sezóny.

Nejvíce titulů Ligy mistrů má Real Madrid, který zvítězil čtrnáctkrát. Dalšími úspěšnými kluby jsou AC Milán (sedm titulů), Bayern Mnichov (šest titulů) a Liverpool (šest titulů).