10/26 19:00 5 [4] Eintracht Frankfurt v Marseille [2] 2-1
10/26 19:00 5 [3] Ajax v Liverpool [2] 0-3
10/26 19:00 5 [3] Barcelona v Bayern Mnichov [1] 0-3
10/26 19:00 5 [3] Atlético Madrid v Bayer Leverkusen [4] 2-2
10/26 16:45 5 [2] Inter Milán v Viktoria Plzeň [4] 4-0
10/26 16:45 5 [1] Club Brugge v FC Porto [2] 0-4
10/25 19:00 5 [4] Celtic v Šachtar Doněck [3] 1-1
10/25 19:00 5 [2] Benfica v Juventus [3] 4-3
10/25 19:00 5 [2] Borussia Dortmund v Man City [1] 0-0
10/25 19:00 5 [3] Dinamo Záhřeb v AC Milán [4] 0-4
10/25 19:00 5 [2] RB Lipsko v Real Madrid [1] 3-2

Wikipedia - Liga mistrů UEFA

Liga mistrů UEFA (anglicky UEFA Champions League) je fotbalová soutěž pořádaná Evropskou fotbalovou asociací (UEFA) pro nejlepší kluby evropských lig. Spolu s jihoamerickým Pohárem osvoboditelů je pohár z této soutěže nejslavnější klubovou trofejí na světě. Ligu mistrů nelze zaměňovat s Evropskou ligou, dříve Pohárem UEFA, druhou nejlepší evropskou klubovou soutěží. Vítěz LM postupuje na Mistrovství světa ve fotbale klubů a na začátku následující sezony hraje proti vítězi Evropské ligy utkání o evropský Superpohár.

Současným držitelem trofeje je anglický klub Manchester City FC, který ve finále 10. června 2023 porazil FC Inter Milán 1:0.

**Liga mistrů UEFA**

Liga mistrů UEFA je nejprestižnější klubová fotbalová soutěž v Evropě. Založena byla v roce 1955 jako Pohár mistrů evropských zemí a od roku 1992 nese současný název.

Do soutěže se kvalifikují nejlepší kluby z národních ligových soutěží v Evropě. Účastníci jsou rozděleni do osmi skupin po čtyřech týmech, kde hrají každý s každým doma a venku. Vítězové a druzí ze skupin postupují do vyřazovací fáze, která se hraje na dvouzápasové bázi.

Finále Ligy mistrů je jednou z nej sledovanějších sportovních událostí na světě. Koná se na neutrálním stadionu a představuje vrchol evropské klubové sezóny.

Nejvíce titulů Ligy mistrů má Real Madrid, který zvítězil čtrnáctkrát. Dalšími úspěšnými kluby jsou AC Milán (sedm titulů), Bayern Mnichov (šest titulů) a Liverpool (šest titulů).