Švýcarsko - Challenge League 05/11 16:00 34 FC Thun v FC Schaffhausen - View
Švýcarsko - Challenge League 05/17 18:15 35 FC Thun v FC Vaduz - View
Švýcarsko - Challenge League 05/20 12:15 36 Wil 1900 v FC Thun - View

Wikipedia - FC Thun

FC Thun je švýcarský fotbalový klub z města Thun. Klub hraje nejvyšší soutěž Swiss Super League.

Největšího úspěchu zatím dosáhl v 23. srpna 2005, kdy se překvapivě probojoval do Ligy mistrů. Los mu do základní skupiny přihodil anglický Arsenal FC, českou Spartu Praha a nizozemský Ajax Amsterdam. Pro klub s rozpočtem okolo 2 milionů eur to byl velký úspěch.

FC Thun je švýcarský fotbalový klub sídlící ve městě Thun v kantonu Bern. Byl založen v roce 1898 a v současnosti hraje ve švýcarské Super League.

Domovským stadionem klubu je Stockhornarena s kapacitou 10 000 míst. FC Thun má bohatou historii a vyhrál několik pohárů, včetně švýcarského poháru v letech 2005 a 2016.

Klub je známý svou silnou mládežnickou akademií, která vychovala mnoho talentovaných hráčů, včetně Xherdana Shaqiriho a Granita Xhaky. FC Thun má také silnou fanouškovskou základnu a je známý svým vášnivým povzbuzováním.

Klub je v současné době veden trenérem Ursinem Fischerem a hraje útočný styl založený na držení míče a rychlých kombinačních akcích. Hlavními hvězdami týmu jsou útočníci Dejan Sorgić a Moreno Costanzo.

FC Thun je aspirující klub se silnými ambicemi. Tým má za cíl hrát evropské soutěže a bojovat o trofeje jak na domácí, tak na mezinárodní scéně.