Basketbalový tým Fonte Roma U20 je juniorským týmem italského klubu Fonte Roma Basket. Tým soutěží v Národní juniorské lize (Campionato Nazionale Juniores). Jeho domovskou arénou je Fórum Valmontone ve městě Valmontone v Itálii.

Tým je veden trenérem Gabrielem Marchesinim a jeho asistentem je Matteo Santini. Hlavními hvězdami týmu jsou rozehrávač Alessandro Arici a pivot Matteo Bellini.

Fonte Roma U20 je považován za jeden z nejlepších juniorských týmů v Itálii. V posledních letech se tým pravidelně účastní finále Národní juniorské ligy a vyhrál několik národních titulů.

Tým také reprezentoval Itálii na mezinárodních soutěží, jako je Mistrovství Evropy juniorů v basketbalu. V roce 2019 skončil tým na Mistrovství Evropy juniorů na pátém místě, což byl nejlepší výsledek italského týmu v této soutěži za posledních deset let.

Fonte Roma U20 je talentovaný a slibný tým, který se snaží dosáhnout úspěchu na národní i mezinárodní úrovni.