Malta - FA Trophy 05/08 17:00 2 Birkirkara v Sliema Wanderers - View

Wikipedia - Sliema Wanderers FC

Sliema Wanderers Football Club (obecně známý jako Sliema Wanderers) je maltský fotbalový klub sídlící v Sliemě. Soutěží v Maltese Premier League, nejvyšší úrovni maltského fotbalu.

Jeho domovským stadionem je Národní stadion Ta' Qali s kapacitou 17 500 míst. Hraje v modrých dresech.

Sliema Wanderers je nejúspěšnější maltský fotbalový klub, který sídlí ve městě Sliema. Klub byl založen v roce 1909 a vyhrál 26 mistrovských titulů, 21 maltských pohárů a 2 maltské superpoháry. Je také jediným maltským klubem, který vyhrál evropskou trofej, Pohár Intertoto v roce 1970.

Domovským hřištěm Sliema Wanderers je Národní stadion v Ta'Qali. Klub má silnou fanouškovskou základnu a je známý svou ofenzivní hrou. V posledních letech však klub zažívá finanční potíže a bojoval o udržení se v maltské Premier League. V současné době je trenérem Sliema Wanderers Andrea Pisanu.