Francie - Ligue 1 05/06 19:00 32 Lille v Lyon - View
Francie - Ligue 1 05/12 19:00 33 Clermont Foot v Lyon - View
Francie - Ligue 1 05/18 19:00 34 Lyon v Strasbourg - View
Francie - Pohár 05/25 17:00 1 Lyon v PSG - View
Francie - Pohár 05/25 19:00 - Lyon v PSG - View

Wikipedia - Olympique Lyon

Olympique Lyon (francouzsky Olympique Lyonnais) je francouzský fotbalový klub z Lyonu, který v současnosti hraje nejvyšší francouzskou fotbalovou soutěž Ligue 1.

Mužský tým Lyonu patří k předním ve Francii. V prvním desetiletí 21. století vyhrál sedm titulů mistra v řadě. V pohárové Evropě byl největší úspěch v sezoně 2009/10, kdy ho v semifinále Ligy mistrů vyřadil FC Bayern Mnichov. Tým hraje své domácí zápasy na Parc Olympique Lyonnais.

Ženský tým byl ke klubu přičleněn v roce 2004 a v poslední době je nejlepším v Evropě (v roce 2019 již 6. triumf v ženské Lize mistryň).

Lyon má dlouhodobou rivalitu s Olympique Marseille (Choc des Olympiques) a s AS Saint-Étienne (Derby du Rhône).

Olympique Lyon, známý také jako Lyon nebo OL, je francouzský profesionální fotbalový klub se sídlem v Lyonu. Byl založen v roce 1950 a hraje své domácí zápasy na Parc Olympique Lyonnais v Décines-Charpieu. Lyon je jedním z nejúspěšnějších klubů ve francouzském fotbale, je sedminásobným vítězem Ligue 1 a pětinásobným vítězem Coupe de France. Na mezinárodní úrovni vyhrál Lyon jednou Pohár UEFA Intertoto a jednou ženský Pohár UEFA.

Lyon je známý svým útočným stylem hry a v posledních letech patří mezi přední kluby v Evropě. V mužském týmu hrály takové hvězdy jako Juninho Pernambucano, Karim Benzema a Alexandre Lacazette. Ženský tým Lyonu patří k nejdominantnějším v Evropě a vyhrál Ligu mistrů UEFA žen rekordních osm po sobě jdoucích let.

Kromě svých úspěchů na hřišti je Lyon známý také svou vynikající akademií, která vyprodukovala mnoho talentovaných hráčů, včetně Hatéma Ben Arfy a Nabil Fekira. Klub je také zapojen do řady komunitních iniciativ a je považován za jeden z předních francouzských fotbalových klubů.