Hong Kong First Division League (čínsky znaky zjednodušené 香港甲組聯賽) je druhá nejvyšší fotbalová liga na území zvláštní správní oblasti Čínské lidové republiky Hongkongu.

Soutěž byla založena v roce 1908 a stala se tím tak nejstarší ligovou fotbalovou soutěží na asijském kontinentu. Do roku 2014 pak byla nejvyšší fotbalovou soutěží v Hongkongu, poté byla nahrazena nově založenou Hong Kong Premier League. Soutěž se odehrává, navzdory většině východoasijským profesionálním soutěžím (jaro – podzim), evropským způsobem podzim – jaro.

Hongkongská fotbalová liga první divize je vrcholnou fotbalovou soutěží v Hongkongu. Soutěže se účastní 10 týmů, které hrají systémem každý s každým dvakrát doma a dvakrát venku. Vítěz soutěže postupuje do Ligy mistrů AFC a do poháru AFC postupují také týmy na druhém a třetím místě. Vítěz soutěže také získává Pohár první divize Hongkongu. Současným šampionem je tým Southern District FC.