Challenger Newport Beach

Challenger Newport Beach je tenisový turnaj pro muže konaný v Newport Beach v Kalifornii. Je součástí Challenger Tour a hraje se na tvrdém povrchu. Turnaj byl založen v roce 2018 a je jediným turnajem Challenger Tour konaným v Kalifornii.

Turnaj se koná v Newport Beach Tennis Club, který má tři betonové kurty a centrální kurt s kapacitou 300 diváků. Vítěz turnaje získá 80 bodů do žebříčku ATP a výhrou 6 120 USD.

Vítězem prvního ročníku Challengeru Newport Beach se stal Alex Bolt z Austrálie, který ve finále porazil Američana Tennys Sandgrena ve dvou setech. V roce 2019 vyhrál turnaj Brit Daniel Evans, který ve finále porazil Američana Tennys Sandgrena ve dvou setech.

Challenger Newport Beach je významným turnajem pro nastupující hráče a slouží jako platforma pro ty, kteří se snaží probojovat do hlavního žebříčku ATP. Turnaj se těší velké oblibě u místního obyvatelstva a poskytuje příležitost vidět některé z nejlepších tenistů na světě.