Challenger Almaty 2

**Challenger Almaty 2** je profesionální tenisový turnaj, který se koná v kazašském Almaty. Je součástí série ATP Challenger Tour a je kategorizován jako ATP Challenger 100. Hraje se na krytých kurtech s tvrdým povrchem.

Challenger Almaty 2 byl poprvé uspořádán v roce 2021. Turnaj se hraje každoročně v říjnu. Účastní se ho 32 hráčů v dvouhře a 16 párů ve čtyřhře.

Minulým vítězem dvouhry je Vitalij Sachko, který porazil ve finále Denise Istomina ve dvou setech. Minulými vítězi čtyřhry jsou Nikola Čačić a Denys Molčanov, kteří ve finále porazili Andrease Miesse a Francise Tiafoea ve dvou setech.

Challenger Almaty 2 se koná v tenisovém centru National Tennis Center v Almaty. Turnaj se těší velké popularitě mezi místními fanoušky tenisu a každoročně přiláká velké množství diváků.