02/06 15:05 14 Al Fateh SC v Al Ittihad Jeddah 2-2
02/05 17:30 14 Al Khaleej Saihat v Al Shabab Riyadh 1-0
02/05 15:05 14 Hajer v Al Ahli Jeddah 0-3
02/05 13:00 14 Najran SC v Al-Nassr Riyadh 0-4
01/28 17:15 9 Al Faisaly Harmah v Al Hilal Riyadh 2-2
12/20 12:30 13 Al Orubah v Al Fateh SC 1-2
12/20 12:00 13 Al Khaleej Saihat v Al Taawon Buraidah 0-3
12/19 17:15 13 Al Ahli Jeddah v Al Ittihad Jeddah 1-1
12/19 14:30 13 Hajer v Al Hilal Riyadh 1-1
12/19 12:15 13 Al Shabab Riyadh v Al-Nassr Riyadh 0-3

Saudi Pro League (zkráceně SPL) (arabsky: دوري المحترفين السعودي‎), známá jako Roshn Saudi League (zkráceně RSL) je nejvyšší saúdskoarabská fotbalová liga.

První soutěžní sezónou byla sezóna 1976/77. Nejúspěšnějším týmem je Al Hilal FC, který ve své historii získal 18 titulů a naposledy vyhrál titul v sezóně 2021/22.

**Saúdská Arábie - Pro League**

Saúdská Pro League je nejvyšší profesionální fotbalová liga v Saúdské Arábii, která vznikla v roce 1976. Soutěže se účastní 16 týmů, které hrají dvoukolově každý s každým. Vítěz ligy získává titul mistra Saúdské Arábie a účast v Lize mistrů AFC.

**Nejlepší týmy**

Nejúspěšnějším týmem v historii Pro League je Al-Hilal, který získal titul 18krát. Mezi další úspěšné týmy patří:

* Al-Nassr
* Al-Shabab
* Al-Ittihad
* Al-Ahli

**Hráčské hvězdy**

Pro League přitahuje některé z nejlepších fotbalistů ze Saúdské Arábie i celého světa. Mezi pozoruhodné hráče, kteří hráli v lize, patří:

* Salem Al-Dawsari
* Yasser Al-Shahrani
* Omar Al-Somah
* Cristian Guanca
* Anderson Talisca

**Atmosféra**

Zápasy Pro League jsou známé bouřlivou atmosférou a nadšenými fanoušky. Stadiony jsou často zaplněné do posledního místa a fanoušci vytvářejí hlučné a živé prostředí.

**Mezinárodní význam**

Saúdská Pro League je jednou z nejsilnějších fotbalových lig v Asii a hrála klíčovou roli v rozvoji fotbalu v Saúdské Arábii. Liga vyslala několik týmů do asijských soutěží klubů a její hráči reprezentovali Saúdskou Arábii na mezinárodních turnajích.