Litva - Superpohár

Links
Wikipedia (cs)

Wikipedia - LFF Supertaurė

LFF Supertaurė je litevský fotbalový Superpohár, jednozápasová soutěž hraná před začátkem sezóny, typicky v březnu. Proti sobě nastupují kluby, z nichž jeden je vítězem litevské A Lygy a druhý vítězem litevského fotbalového poháru. Jestliže obě soutěže vyhrál jeden klub (čili získal v sezóně tzv. double), Superpohár se nehraje a daný klub jej získává automaticky.

LFF Supertaurė se hraje od roku 1995 a v případě nerozhodného stavu po skončení regulérní hrací doby přichází na řadu prodloužení, případně penaltový rozstřel (pokud se nerozhodne ani v prodloužení).

Turnaj Litva Superpohár je každoroční zápas o Superpohár Litvy, který se hraje od roku 2002 mezi vítězem A Lygy a vítězem LFF taurė před začátkem nové sezóny. Pokud vítěz ligy zvítězil také v poháru, pak v zápase o Superpohár hraje tým, který skončil v lize na druhém místě.