ITF M15 Nyiregyhaza

**ITF M15 Nyíregyháza turnaj**

ITF M15 Nyíregyháza je profesionální tenisový turnaj mužů, který se koná v Nyíregyháze v Maďarsku. Turnaj je součástí Mezinárodní tenisové federace (ITF) World Tennis Tour a hraje se na otevřených antukových kurtech. Celková dotace turnaje je 15 000 USD.

**Historie**

Turnaj ITF M15 Nyíregyháza byl založen v roce 2019 jako součást snahy o rozšíření tenisových příležitostí v Maďarsku. Prvního ročníku se zúčastnilo 32 hráčů z celého světa. Přestože se turnaj v roce 2020 nekonal kvůli pandemii COVID-19, od svého návratu v roce 2021 se stal pravidelnou událostí na kalendáři World Tennis Tour.

**Formát**

Turnaj sestává z hlavní soutěže dvouhry a čtyřhry s 32 hráči v každé soutěži. Hráči jsou vybíráni na základě jejich žebříčku ITF. Turnaj se hraje vyřazovacím systémem, přičemž vítězové postupují do dalšího kola, dokud nezůstanou pouze dva finalisté.

**Vítězové**

Prvním šampionem dvouhry ITF M15 Nyíregyháza byl Němec Louis Weßels. Turnaj čtyřhry vyhráli Maďar Gábor Borsos a Slovák Lukáš Pokorný.

**Důležitost**

ITF M15 Nyíregyháza je důležitý turnaj pro mladé a nadějné tenisty, kteří se snaží udělat průlom na profesionální tenisové scéně. Nabízí možnost získat body do žebříčku ITF a zkušenosti proti hráčům z různých zemí.

**Datum a kontaktní údaje**

Datum příštího turnaje ITF M15 Nyíregyháza bude oznámen včas. Pro více informací navštivte webové stránky Mezinárodní tenisové federace (ITF) nebo webové stránky Nyíregyházského tenisového klubu.