Commonwealth Games - Women

**Commonwealth Games – Ženy**

Turnaj ve stolním tenise žen v rámci Commonwealth Games je prestižní událost, která se koná každé čtyři roky. Turnaj byl poprvé pořádán v roce 1978 a od té doby se stal nedílnou součástí her. Turnaj se hraje v jednotlivých i čtyřhře a nabízí největším světovým hráčkám šanci reprezentovat své země.

**Historie**

Turnaj ve stolním tenise žen v rámci Commonwealth Games byl poprvé pořádán v kanadském Edmontonu v roce 1978. První vítězkou se stala Angličanka Jill Hammersleyová. Od té doby vyhrály ženy z různých zemí Commonwealthu, včetně Anglie, Austrálie, Indie, Singapuru a Malajsie.

**Formát**

Turnaj ve stolním tenise žen na Commonwealth Games se hraje ve formátu vyřazovacích bojů. V jednotlivých soutěžích hraje 32 nejlepších hráček světa, které jsou rozděleny do osmi skupin po čtyřech. Vítězky každé skupiny postoupí do vyřazovacích bojů, které vyvrcholí finálem o zlatou medaili.

Ve čtyřhře soutěží 16 nejlepších párů světa. Póry jsou rozděleny do čtyř skupin po čtyřech a vítězky každé skupiny postupují do vyřazovacích bojů. Vyřazovací boje vrcholí finále o zlatou medaili.

**Tradice**

Turnaj ve stolním tenise žen na Commonwealth Games je tradicí, která sahá až do roku 1978. Turnaj poskytl hráčkám z celého Commonwealthu platformu, na níž mohly ukázat své dovednosti a reprezentovat své země. Turnaj byl také svědkem některých z největších zápasů v historii stolního tenisu.

**Odkaz**

Turnaj ve stolním tenise žen na Commonwealth Games měl významný vliv na rozvoj stolního tenisu v zemích Commonwealthu. Turnaj inspiroval mnoho mladých hráčů k tomu, aby se věnovali tomuto sportu, a pomohl zvýšit popularitu stolního tenisu v celém regionu. Turnaj bude i nadále sloužit jako důležitá událost pro hráčky stolního tenisu z celého Commonwealthu.