German Masters

**German Masters**

German Masters je mužský tenisový turnaj, který se koná na antukových dvorcích v Hamburku v Německu. Je součástí série ATP Tour 500 na okruhu ATP Tour. Turnaj se poprvé uskutečnil v roce 1892 a je jedním z nejstarších tenisových turnajů na světě.

**Historie**

Turnaj se původně jmenoval German International Championships a byl založen v roce 1892 Hamburským tenisovým klubem. V roce 1970 se stal součástí okruhu Grand Prix a v roce 1990 byl povýšen na kategorii ATP Tour World Series. V roce 2009 byl přejmenován na German Masters.

**Charakteristika**

Turnaj se hraje na antukových dvorcích a účastní se ho 32 hráčů v singlu a 16 párů ve čtyřhře. Finálový zápas v singlu se hraje na tři vítězné sety a finále ve čtyřhře se hraje na dva vítězné sety.

**Vítězové**

Nejvíce titulů v singlu získal Rafael Nadal, který turnaj vyhrál čtyřikrát. Dalšími významnými vítězi jsou Roger Federer, Andre Agassi, Pete Sampras a Boris Becker. Ve čtyřhře má nejvíce titulů pár Daniel Nestor a Nenad Zimonjić, kteří turnaj vyhráli pětkrát.

**Dějiště**

Turnaj se koná v tenisovém centru Am Rothenbaum v Hamburku. Centrum se nachází v parku Planten un Blomen a má kapacitu 13 000 diváků.

**Význam**

German Masters je prestižní turnaj, který je považován za jeden z nejdůležitějších antukových turnajů na okruhu ATP. Vítězové turnaje získávají 500 bodů do žebříčku ATP, což je důležité pro jejich celkové umístění v žebříčku.