Wimbledon Open

Wimbledon Open je prestižní mezinárodní squash turnaj, který se koná každoročně v londýnské čtvrti Wimbledon. Jedná se o jednu z nejstarších a nejvýznamnějších squash událostí na světě, která se hraje od roku 1891.

Turnaj se koná v All England Clubu, který je domovem wimbledonského tenisového turnaje. Hraje se na kurtech s tvrdým povrchem a je součástí seriálu PSA World Tour.

Wimbledon Open se účastní špičkoví squashoví hráči z celého světa. Mužští a ženské kategorie turnaje mají celkové prize money přesahující 100 000 dolarů.

Vítězem mužské kategorie Wimbledon Open 2022 se stal Ali Farag z Egypta, který porazil Paula Collera ze Nového Zélandu ve finále. V ženské kategorii zvítězila Núr aš-Šarífa z Egypta, která ve finále porazila Japonku Miyu Katoovou.

Wimbledon Open je prestižní akce, která přitahuje pozornost squashových nadšenců a fanoušků z celého světa. Turnaj je známý svou vynikající organizací, náročnou soutěží a slavnostní atmosférou.