Fixtures

DateRDomácí vs Hosté-
45' 29 [12] Al Wahda Mecca vs Al Hazm [18] 0-0
45' 29 [15] Al Riyadh vs Al Ahli Jeddah [3] 1-1

04/20 15:00 28 [17] Al Akhdoud vs Damac FC [8] 1-2
04/19 18:00 28 Al Ahli Jeddah vs Al Hilal Riyadh PPT.
04/07 19:00 27 [13] Al Raed vs Al Hazm [18] 2-0

Saudi Pro League (zkráceně SPL) (arabsky: دوري المحترفين السعودي‎), známá jako Roshn Saudi League (zkráceně RSL) je nejvyšší saúdskoarabská fotbalová liga.

První soutěžní sezónou byla sezóna 1976/77. Nejúspěšnějším týmem je Al Hilal FC, který ve své historii získal 18 titulů a naposledy vyhrál titul v sezóně 2021/22.

**Saúdská Arábie - Pro League**

Saúdská Pro League je nejvyšší profesionální fotbalová liga v Saúdské Arábii, která vznikla v roce 1976. Soutěže se účastní 16 týmů, které hrají dvoukolově každý s každým. Vítěz ligy získává titul mistra Saúdské Arábie a účast v Lize mistrů AFC.

**Nejlepší týmy**

Nejúspěšnějším týmem v historii Pro League je Al-Hilal, který získal titul 18krát. Mezi další úspěšné týmy patří:

* Al-Nassr
* Al-Shabab
* Al-Ittihad
* Al-Ahli

**Hráčské hvězdy**

Pro League přitahuje některé z nejlepších fotbalistů ze Saúdské Arábie i celého světa. Mezi pozoruhodné hráče, kteří hráli v lize, patří:

* Salem Al-Dawsari
* Yasser Al-Shahrani
* Omar Al-Somah
* Cristian Guanca
* Anderson Talisca

**Atmosféra**

Zápasy Pro League jsou známé bouřlivou atmosférou a nadšenými fanoušky. Stadiony jsou často zaplněné do posledního místa a fanoušci vytvářejí hlučné a živé prostředí.

**Mezinárodní význam**

Saúdská Pro League je jednou z nejsilnějších fotbalových lig v Asii a hrála klíčovou roli v rozvoji fotbalu v Saúdské Arábii. Liga vyslala několik týmů do asijských soutěží klubů a její hráči reprezentovali Saúdskou Arábii na mezinárodních turnajích.